Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują rzadsze dania obiadowe – risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu znajdują się też mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z wielu miejsc kraju. W dobrej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja w klimacie włoskim z całą pewnością musi zawierać też trunek. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech typowa praktyka. Restaurants in Main Market Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *