mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Dobra włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród szerokich alternatyw, jakie proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom restauracja włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie dania

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. restaurants main market square krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *